Om os

Ubberud Kultur og Bevægelseshus, Ubberudvej 30, 5491 Blommenslyst.

Ubberud Kultur- og Bevægelseshus er det nye mødested for alle i lokalområdet. Et sted hvor alle skal føle sig velkomne og godt tilpas. Et sted med mangfoldige aktiviteter og med muligheder for at skabe sociale bånd på tværs af aktiviteter og interesser. 

Bestyrelsen:
Formand:         Steen Kjeldsen,          tlf. 41115362, -  steenkjeldsen@mail.dk
Næstformand:  Carsten Mochau,         tlf. 23433432 -   carsten@mochau.dk
Kasserer:         Sanne Brink,               tlf. 30483016 -   kasserer@ubberudhallen.dk
Sekretær:        Michael Helding,          tlf. 40112903 -   michael_helding@hotmail.dk
Medlem:          Jens Illemann,             tlf. 40560056 -   jens.illemann@gmail.com
Medlem:          Henrik Raun Nielsen     tlf. 30313539 -   hrraunnielsen@outlook.dk
Medlem KIF:    Rune Munch-Andersen tlf. 40367316 -   runemunch2017@gmail.com

Aktivitetsudvalget:
Henning Jespersen,      Søbakkevej 7,      5210 Odense NV,      tlf. 2237 6991      hj@slukefter.dk
Lene Magaard,             Ejlstrupvej 135,   5200 Odense V,         tlf. 6594 1919      lene-magaard@mail.tele.dk
Thorsten Thomassen,   Hovhavevej 11,    5491 Blommenslyst,  tlf. 2078 9056      torsten@post11.tele.dk
Jens Illemann,             Troelsevej 39       5491 Blommenslyst,  tlf. 40560056       jens.illemann@gmail.com
Peter Wich,                  Middelfartvej 491,5491 Blommenslyst,  tlf. 40827710       peter@wich.as  
Bente Jespersen,          Søbakkevej 7,      5210 Odense NV,      tlf. 2296 0308      bj@slukefter.dk

Kirkens repræsentanter i Aktivitetsudvalget:
Kathrine Gørup Christiansen, Ubberudvej 12, 5491 Blommenslyst, tlf. 29166066 kgc@km.dk
Peter Nørskov Jørgensen, 29453795 peter.n.joergensen@gmail.com